EBS İstanbul 8 Nolu Şubenin Doçentlik Sınavı Şartları Düzenlemesi Genel Merkez Tarafından Gündeme Taşındı.


1078 | 21.01.2016
| |

     EBS İstambul 8 Nolu Şubenin Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa DEMİR'in araştırdığı ve Eğitim Bir Sen Genel Merkezine ilettiğimiz Doçentlik sınav başvurusuyla ilgili konu şu şekildedir.

     Doçentlik sınavı başvuru şartları, 2016 Ekim dönemi başvurularından itibaren geçerli olmak üzere değiştirilmiştir. Ancak söz konusu şartlar incelendiğinde bazı kısımların eksik kaldığı görülmektedir. Eğitimbirsen İstanbul 8 Nolu üniversiteler şubesi Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa DEMİR'in  üniversitelerdeki hocalarla yaptığı görüşmeler neticesinde özellikle ulusal alandaki hazırlanan eserlerin puanlama kısmında eksik kaldığı görülmüştür. Bu eksik kalan kısımları sendikamız genel merkezine bildirilerek Üniversiteler arası kurula eksik kalan kısımların düzeltilmesi için başvuru yapılması istenmiştir.

 

  1. Tanınmış uluslararası yayınevleri tarafından yayınlanmış kitap 15
  2. Tanınmış uluslararası yayınevleri tarafından yayınlanmış kitap editörlüğü 10
  3. Tanınmış uluslararası yayınevleri tarafından yayınlanmış kitapta bölüm yazarlığı10
  4. Tanınmış ulusal yayınevleri tarafından yayınlanmış kitap 10
  5. Tanınmış ulusal yayınevleri tarafından yayınlanmış kitapta bölüm yazarlığı
  6. Tanınmış ulusal yayınevleri tarafından yayınlanmış kitap editörlüğü

Üniversiteler Arası Kurulun (e) ve (f) maddelerinin puanlamasını yaparak tekrardan  doçentlik başvuru şartlarına eklemesini talep ettik.

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi, EBS İstanbul 8  Nolu Şubemizin bu talebini dikkate alarak Üniversiteler arası kurul başkanlığına gerekli düzenlemenin yapılması için talebini yapmıştır.

Genel Merkezin Yaptığı Haber linktedir.

?http://www.egitimbirsen.org.tr/ebs/manset/3544/docentlik-sinavi-basvuru-sartlarinda-objektif-olmayan-duzenlemeler-kaldirilmalidir


 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top